Blog

Porady z excela

Dashboard Management with Excel - szkolenie dostępne w trybie otwartym

Artykuł opublikowany: 2021-01-25 | W kategorii: Nowości

Umiejętność wygenerowania czytelnego i przejrzystego raportu będzie przydatna zarówno w pracy analityka, jak i menedżera. Dashboard (inaczej panel menedżerski) utworzony w Excelu pozwoli szybki wgląd w dane i podjęcie dobrej decyzji. Jeżeli każdorazowe projektowanie raportu i wizualizacja danych liczbowych zajmuje zbyt dużo czasu, czas aby nauczyć się samodzielnie tworzyć takie narzędzia.

 

Kilka słów o dashboard

To tzw. One-Page-Report zawierający dane liczbowe zaprezentowane na wykresach i oznaczone za pomocą sugestywnych symboli graficznych (np. sygnalizacja świetlna). Dashboard charakteryzuje jednoekranowe zagęszczenie kluczowych (odpowiednio opakowanych) informacji bazujących na danych z podstawowej działalności firmy. Tego typu raport pracuje najczęściej na połączeniu z zewnętrznym źródłem danych, które na bieżąco zasila dashboard nowymi i odpowiednio opakowanymi informacjami.

Kilka słów o samym szkoleniu

W trakcie szkolenia uczestnicy nauczą się samodzielnie od podstaw budować dashboard, bazując jedynie na narzędziach dostępnych w arkuszu kalkulacyjnym Excel. Szkolenie dedykowane pracownikom działów analiz, a także kadrze zarządzającej.

Zajęcia prowadzone są przez eksperta w zakresie zaawansowanych zastosowań programu Excel w biznesie. Jako jeden z niewielu w Polsce specjalistów został indywidualnie uhonorowany przez firmę Microsoft prestiżowym tytułem: MVP Excel (Most Valuable Professional).

 

Co ważne…

Wyposażenie pracowników w wiedzę w zakresie budowania paneli menedżerskich (dashboards) pozwoli uniknąć ujawniania podmiotom zewnętrznym (wykonawcom takich raportów) danych kluczowych dla podstawowej działalności firmy.

[Dowiedz się więcej o szkoleniu]

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Autor
Będzie widoczne przy wpisie
Email
Nie będzie publikowany
Treść